• התחדשו אצלינו בתשמישי קדושה

  האדמו"ר מקאליב,עו"ד רם כספי, עו"ד דוד אפרתי, אסתי גינזבורג,
 • מה חדש ?

  אתר www.moel.co.il
 • תודות

  נוחי דנקנר, אילן בן דב, קרן מיכאלי, יגאל אהובי, הרצל חבס, מוזי רחימא, שוקי מדנס, רם כספי, דוד פורר, שמואל עטייה, ג. יפית, יונתן לייטרסדורף, שלמה מוסיוב, ישראל מזין, עופר נמרודי, משה גנזי, עפרה שטראוס, אורית ודוד אפרתי, רוני אירני, לאה ויורם גלובוס, דב לאוטמן, פנחס בוכריס, דרורית ורטהיים,
 • לעילוי הנשמות

  סמי שמעון ז"ל, סמי עופר ז"ל, יולי עופר ז"ל, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל, יונתן בביוף ז"ל, זכריה מרדקה ז"ל, רבקה חיימוב ז"ל
 • מזל טוב להולדת הבן

  לזמרת מאיה בוסקילה, לכדורגלן יניב לוזון,לאלכס ורמי קליינשטיין
 • הגינות רוחנית

  טרטרו אתכם? פגעו בכם? ברישום נישואין,בגיור, בכשרות,באישור יהדות,בכל נושאי הדת, כתבו אלינו באופן מיידי
 • קבלת קהל

  לקבלת עצה טובה והכוונה,בתיאום טלפוני מראש 03-6913089
 • השיעור השבועי

  כל יום שני משעה 20.00 עד 21.00, ב"בית מגיד", שד' נורדאו 63 ת"א, חניה חינם בשפע.
 
 
 
 
 
 

ברכונים

 

ברכונים – מדוע הם יכולים להיות שימושיים

באירועים רבים עליהם אנחנו הולכים, החל מחתונות, בריתות, חינות, בר מצוות ועוד, נהוג לחלק מזכרות לאירועים מסוגים שונים. מזכרות אלו משמשות בדרך כלל מתנה קטנה לאורחים כהוקרת תודה על כך שהם באו לאירוע והשתתפו בו. מתנה זו מהווה בין היתר פריט שנועד לתעד ולשמר את הזיכרון מהאירוע.

הרבה פעמים מי שמארגן את האירוע מתלבט אילו מזכרות לאירועים הוא יכול להעניק לאורחיו, כשהרצון הוא להעניק להם משהו שיהיה גם סמלי עם משמעות אישית וגם פרקטי, כלומר משהו שהוא יכול להשתמש בו, אחרת למרות הסמליות ייתכן וכתוצאה מחוסר שימוש במזכרת, הוא פשוט יתעלם ממנה.

דוגמא טובה למזכרת שכזו היא ברכונים. הרעיון של ברכונים שמדובר בברכות לצרכים שונים שיכולות לשמש כל אחד וגם נחשבות כמתנה אישית בעל משמעות סמלית. השימוש בברכונים מתאים לא רק לקהל דתי או שומר מסורת, גם לקהל שפחות קשור לאמונה דתית. אומנם ברוב המקרים מדובר על ברכות בעלות נופך דתי אמוני אך אפשר למצוא ברכונים בעלות משמעות יותר אוניברסאלית רחבה שמדברת אל כולם. מה שבטוח שהוא שברכונים מהווה מזכרת אישית מאוד, במיוחד אם מציינים עליה את שם החוגגים, תאריך האירוע ומוסיפים כמה מילים אישיות מהלב.

אילו ברכונים אנחנו יכולים למצוא

ברכונים למזון – ברכונים כלליים שיכולים להחליף את ברכת המזון שנמצאת בבית ובמקומה אנחנו יכולים להשתמש בברכת מזון מעוטרת ויפה עם הקדשה אישית.

ברכונים לפרנסה – גם כאן מדובר בברכה כללית אומנם אך כעת נוכל להיעזר בברכון מעוטר ויפה אשר ניתן לתלות בכניסה לבית.

ברכונים לשמירה על הבית – כמו שאנחנו נוהגים לתלות את ברכת הבית בכניסה כך נוכל להשתמש בברכון שקיבלנו באירוע בכניסה לבית.

ברכונים לפוריות – כאן כבר מדובר על ברכונים יותר אישיים, ברכונים מסוג זה ניתנים בדרך כלל בבריתות מתוך כוונה שכמו שבני הזוג חוגגים את הולדת בנם כך גם האורחים שלכם יחגגו בקרוב את הולדתם בתם או בנם.

ברכונים לבריאות – מתאים לכל אירוע עם דגש על אירועים שקשורים לבריאות כמובן.

ברכונים לזוגיות – נהוג לחלק אותם בחתונות או חינות, בדרך כלל מתאים לחלק יותר לרווקים ולרווקות כשלזוגות הנשואים נהוג לחלק ברכונים לפוריות למשל.

זמירות שבת – גם כאן מדובר על מזכרת יותר כללית, אך לא פחות מרשימה. ספרון קטן מלא בזמירות שבת. קחו בחשבון שניתן למצוא זמירות נוסח אשכנז ונוסח ספרד. מוטב לרכוש את שניהם ולחלק או לבחור את הצד הבולט יותר.

לסיום, חשוב להבהיר ברכונים אלו מזכרות שיכולות להתאים לכל קהל, גם לקהל שאיננו שומר מסורת או דתי, במידה ואתם מעוניינים לענות גם על הצרכים של קהל שאיננו כזה, אפשר לרכוש במקביל מזכרות לאירועים שמתאימים לקהל שאיננו דתי וכל הרעיון של ברכונים איננו מדבר אליו.